" Te iubesc ca un nebun . N-am iubit niciodată ca acum , nicio femeie nu m-a văzut în starea asta . Sunt înnebunit de tine . " ( Cella Serghi - Această dulce povară , tinerețea )
miercuri, 22 ianuarie 2014
marți, 21 ianuarie 2014
" Am așteptat Femeia ... Am căutat-o cu înfrigurare ... Îți mărturisesc că n-am recunoscut-o nici atunci când te-am găsit în tren . (...) Altfel nu te-aș fi lăsat , te-aș fi legat ... Spune , de ce-ai fugit ? De ce nu mi-ai spus cine ești , cum ești ? ... Știam că trebuie să existe undeva o armonie de culori , de parfum și de forme , un trup care să mă înfioare de cum îl ating , pe care să-l doresc iar și iar . (...) De ce am pierdut atâta timp ? De ce m-ai lăsat să aștept atâția ani ? (...) Lasă-mă să te privesc mult ... Și să te mângâi ... mult ... mult ... mult . " ( Cella Serghi - Cartea Mironei )
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

.jpg)


.jpg)

.jpg)